Всесвітній день інформування про людей з ДЦП

6 жовтня Всесвітній день інформування про людей з ДЦП (дитячий церебральний параліч) – це рух людей з ДЦП та їх сімей, а також організацій, які їх підтримують.

"Ми всі різні. Ми по-різному рухаємося, по-різному спілкуємося. Ми бачимо світ з різної точки зору. Наша зовнішність унікальна та неповторна. Але є те, що нас об’єднує – це бажання приймати і віддавати любов. Бажання жити повноцінним життям і бути частиною суспільства. Бажання мріяти."

За статистикою World Cerebral Palsy Day, у світі більш ніж 17 мільйонів людей з ДЦП. Церебральний параліч визнаний найбільш поширеною причиною дитячої інвалідності.

Люди з ДЦП та їх близькі стикаються з багатьма проблемами: недостатня підтримка держави, відсутність єдиного комплексного підходу до реабілітації, але також часом відчувають агресію, нерозуміння і дискримінацію з боку оточуючих. Основною причиною такої поведінки є низька поінформованість суспільства щодо людей з ДЦП.

Саме тому цей день існує не для свята і привітань, а для того, щоб у світі стало більше інформації щодо людей з ДЦП.

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) - це порушення роботи центральної нервової системи, при якому один або кілька ділянок мозку в результаті кисневого голодування виявляються вражені і функціонують некоректно. Це призводить до того, що у дітей з ДЦП деякі м'язи стають занадто розслабленими або, навпаки, занадто напруженими, через що розвиваються різні порушення рухової активності. Крім того симптомами церебрального паралічу є порушення мови, проблеми із зором і слухом, судоми, нездатність орієнтуватися в просторі та інші можливі порушення.

Для ДЦП універсального рецепту лікування немає. Чим раніше буде розпочато комплексне відновне лікування, реабілітація, соціальна адаптація, тим успішніше буде цей процес. Мозок дитини активно росте і розвивається, тому виконання якихось втрачених функцій можуть взяти на себе здорові відділи. Батькам разом з лікарями та педагогами потрібно докласти максимум зусиль, щоб реабілітувати дитину. Постійна терапія - лікування та реабілітація, приводять до поліпшення стану дітей, допоможуть їм бути самостійними та активними

Дитині або людині з ДЦП кожен рух, кожна написана літера, кожен крок може даватися досить складно, але вона має такі ж права, як і всі, бажання жити повноцінним життям та право на навчання та соціалізацію у суспільстві.

Безперечно, це важка, комплексна та, що важливо, високоспеціалізована робота, однак ні на мить не забуваймо, що головна мета лікування та реабілітації ДЦП – не лише покращення самопочуття чи адаптація до вимог нашого часу, а й суттєве підвищення якості їхнього життя.

У цей день діти з ДЦП хочуть сказати:

ПЕРШ ЗА ВСЕ, Я -ДИТИНА, А НЕ ДІАГНОЗ!

Я- ОСОБИСТІСТЬ ТА ПОВНОПРАВНИЙ ЧЛЕН СУСПІЛЬСТВА!

Я – ЧАСТИНА ЦЬОГО РІЗНОМАНІТНОГО СВІТУ І У МЕНЕ В НЬОМУ СВОЯ РОЛЬ!

Отож,беремо участь у акції підтримки разом !!!

Що Ви можете зробити?

1. Одягнись у зелене, адже зелений - це колір саме цього захворювання, який асоціюється з новим ростом, яскравим та наповненим життям та його оновленням.

2. Посміхнись та завжди посміхайся дитині у візку.

3. Розкажи про цей день у своєму офісі, школі, поділись з друзями, поясни про цей діагноз своїм дітям, щоб вони знали про таких дітей, не запитували голосно на вулиці: " А чому вона така доросла\ий і у візку". Не боялись їх на дитячих майданчиках і по можливості йшли на контакт.

Кiлькiсть переглядiв: 8

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Комунальний заклад "Костопільська спеціальна школа І-ІІІ ступенів" Рівненської обласної ради

35000, м. Костопіль, пров. Пушкіна, 3

Дата останньої зміни 26 Жовтня 2021

Фотогалерея