Коли мама була права, а ми її не слухали.

В підлітковому віці багато хто з нас були різкими, а іноді і занадто грубими. І вже точно кожен вважав, що батьки нічого не розуміють в цьому житті. Психологи кажуть, що це норма. Пубертат — складний період, в якому людина намагається знайти свою ідентичність, перевірити існуючі засади і батьківську любов на міцність. Але краще бунтувати в 15, чим бути тихим підлітком, а потім у 30 пуститися у всі важкі.

ЧИТАТИ ВЕСЬ ТЕКСТ


Чому діти до 12 не повинні користуватися ґаджетами

Американська академія педіатрії та Канадське товариство педіатрії заявляють, що діти у віці 0-2 років взагалі не повинні піддаватися впливу електронних пристроїв. Діти у віці від 3 до 5 років можуть користуватись ними не більше 1 години в день, з 6 до 18 років — 2 години на день. Однак насправді діти та підлітки користуються ґаджетами в середньому в 4-5 разів більше, аніж рекомендується, а це тягне за собою певні негативні наслідки, які в деяких випадках можуть загрожувати життю.

Портативні пристрої (мобільні телефони, планшети, електронні ігри) значно збільшили доступність і використання сучасних технологій, особливо дуже маленькими дітьми (Common Sense Media, 2013). Тому педіатр, а також біолог, Кріс Роуен наполягає на тому, щоб заборонити використання мобільних електронних пристроїв дітьми у віці до 12 років.

ЧИТАТИ ВЕСЬ ТЕКСТ


Поради з підвищення самоповаги

o Пам’ятайте про свої позитивні якості, замість того, щоб пам’ятати погане.

o В усьому, що ви робите, намагайтеся знайти позитив. Поздоровте себе з цим успіхом.

o Постійно згадуйте свої успіхи.

o Пробачайте собі помилки. Ми можемо ставитися до себе дуже суворо, але все-таки робимо їх. Визнайте свою помилку й адекватно компенсуйте збитки. Не перекладайте провину на інших – це ознака безсилля. Так само не перегинайте палицю, обвинувачуючи в усьому тільки себе.

o Вчіться любити своє тіло.

o Дійте так, начебто ви були непереможним, легким у спілкуванні, дотепним, гідним любові. І ви будете таким.

o Шукайте і приймайте допомогу, підтримку і пораду, коли маєте потребу в цьому.

o Ставтеся до себе добре. Ваша самоповага ніколи не зросте, якщо ви не будете ставитися до себе належним чином. Пам’ятайте: той, хто любить себе, виглядає краще, має прекрасне здоров’я.

o Відмовтесь від думки, що ви – безнадійний і невдаха, якого ніхто не любить. Якщо ви думаєте так, то це може стати істиною, оскільки ви самі переконуєте в цьому інших.

o Вчіться слухати, не даючи оцінок і не роблячи порівнянь.

o Вмійте сказати «ні». Найчастіше ми занадто швидко погоджуємося зробити те, про що нас просять, боячись несхвалення чи гніву з боку інших, вважаючи себе «гарним» тоді, коли поступилися комусь, щоб зробити приємне.

o Відмовтеся від балаканини, пліток, скарг, бажання помсти, від усіх бажань, що підривають вашу цілісність і особисту силу.

o Пам’ятайте, що ви недосконалі - і це прекрасно. Ви – людина, що може помилятися й виправляти свої помилки. Досконалість недосяжна, а природність деяких якостей буває більш привабливою.

o Визнайте себе таким, яким ви є, - унікальним, оригінальним, людяним.

o Живіть сьогоденням, і ви отримаєте більше задоволення від життя.


Кiлькiсть переглядiв: 188

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.